Nese doni te vizitoni nje nga malet me madheshtore te Shqiperise dhe te perjetoni bekimin dhe harmonine nga faltorja e perendive duke zoteruar nje pamje te gjithe horizontit bashkohuni me ne ne shetitjen me mushka drejt malit te Tomorrit. Gjate periudhes antike dhe mesjetare dhe ne letersine romantike ky mal eshte perfytyruar si Olimpi i Shqiptareve dhe shtepia e zanave te maleve, Orakulli qe parathote te ardhmen e kombit.
Dita I
• Mberritja ne hotel Castle Park Berat
• Darka festive
Dita II
• Mengjesi
• Nisja drejt fshatit Tomor me fuoristrada
• Takimi me cobanet me mushka
• Ecje drejt kalase se Tomorit me mushka
• Piknik ne luginat perrallore te malit
• Kthimi ne Berat & mbarimi i programit
INSTRUKSIONE
Ju duhet te keni veshur & me vete
• Veshje te lehta dhe shume te ngrohta
• Kepuce/atlete per ecje, te forta dhe te parreshqitshme
• Kapuc, dorashka, shall
• Krem mbrojtes ndaj rrezeve te diellit
• Nje buzeqeshje
Te gjitha veshjet dhe sendet tuaja personale te jene ne nje cante e cila mund te transportohet lehte me mushka.

Paketa:
I.50 Eur / person perfshire transportin nga qyteti per ne mal, karvan me mushka dhee hiking, vizite ne nje familje te fshatit, dhe dreke piknik me produkte natyrale;
II. 90 Eur / person perfshire transportin nga qyteti per ne mal, karvan me mushka dhe hiking, vizite ne nje familje lokale, dreke piknik, akomodim, darke tradicionale.
Udhetimi mundesohet çdo dite te javes per grupe jo me te vogla se 4 persona.